Uzņēmējdarbība un inovācijas
ERAF_logo EK_logo IPM logo
 

Pārskata periodā no 01.07.2013 līdz 30.09.2013. veiktas šādas galvenās aktivitātes:

1.aktivitāte "Pētniecības rezultātu izplatīšana, popularizēšana un sadarbības kontaktu veicināšana":

Pārskata periodā LU PMI pētniecības rezultātu popularizēšanai 2013. gada 27.septembrī tika noorganizēta atvērto durvju diena, kurā tika aicināti gan skolēni, gan studenti. Pasākuma popularizēšanai tika veikti publicitātes un reklāmas pasākumi, lai piesaistītu plašāku dalībnieku loku. Par pasākumu tika izplatītas vairākas preses relīzes un tika noorganizēta intervija ar laboratorijas vadītāju J.Jansonu par sasniegumiem zinātnē. Atvērto durvju dienu noritēja sekmīgi par ko liecināja dalībnieku ieinteresētība un plašais jautājumi.
Projekta rezultātu sasniegšanai un zinātnes popularizēšanai zinātniskais personāls sagatavoja zinātnisko rakstu "Development of Composites with a Self-Healing Ftniskās literatūras un zunction." Raksts tika iesniegts publicēšanai žurnālā ISSN 1392-1320 MATERIALS SCIENCE (MEDŽIAGOTYRA). LU PMI popularizēšanas nolūkā tika izstrādātas zinātniska rakstura plakāti par sekojošām tēmām: "Polimēru deformēšanās ekspluatācijas apstākļos", "Polimēru un Kompozītmateriālu Mitruma Absorbcija", "Polimēru fizikālās īpašības un struktūra", "Polimēru saistvielas pildītas ar nanodaļiņām", "Vaskulāri pašdziedējošie kompozīti" "Enkuri augstas stiprības kompozītiem".
Zinātniskais personāls pārskata periodā devās darba komandējumā uz Šveici/Vāciju, apmeklējot sadarbības partnerus: École polytechnique fédérale de Lausanne (Šveice) un Papierfabrik August Koehler SE (Vācija). Komandējuma laikā tika parakstīti nodomu protokoli, prezentēti PMI darba rezultāti ("Urgent problems of mechanics of composite materials in the light of international cooperation", "Polymer composite with damage indication ability") un apspriesti iespējamie sadarbības virzieni. LU PMI atpazīstamības nolūkā zinātniskais personāls 2013.gada septembra beigās devās komandējumā uz Tartu (Igaunijā), kur apmeklēja starptautisko autorūpniecības izstādi "MOTORSHOW". Izstādes laikā notika pārrunas ar izstādes dalībniekiem- pārrunājot aktuālas tēmas ar aktīvās atpūtas ekipējumu ražotājiem un polimēru kompozītmateriālu detaļu pielietotājiem ražošanas procesā.

2.aktivitāte"Starptautiskās sadarbības projektu iesniegumu sagatavošana":

Zinātniskais un tehniskais personāls pārskata periodā veica padziļinātāku projekta konkursa FP7 M-ERA.NET starptautisko lietišķo un fundamentālo pētījumu dokumentu izvērtēšanu. Papildus veikta projekta iesniegumu sagatavošana un dokumentu sagatavju analīze. Lai nodrošinātu projekta iesniegumu sagatavošanas kvalitātes celšanu, zinātniskais personāls veica "Europa Media" materiālu analīzi un caurskatīšanu. Tā pat personāls veica padziļinātāku informācijas izvērtēšanu saistībā ar ES struktūrfondu programmas "Horizon 2020". Tā pat zinātniskais personāls devās komandējumā uz Šveici un Vāciju veicināt sadarbību un pilnveidot -paplašināt savu sadarbības loku priekš starptautisku projektu sagatavošanas.

28.10.2013

Nākamo piektdien, 27. septembrī, Latvijas Universitātes aģentūra "Latvijas Universitātes Polimēru mehānikas institūts" (institūts) rīkos - atvērto durvju dienas, aicinot inženierzinātņu nozarēs studējošos studentus un vecāko klašu skolēnus, kuri mācās dabaszinātņu novirziena klasēs, tuvāk iepazīties ar institūtā veikto pētījumu rezultātiem un to izstrādes procesu.
"Šī ir lieliska iespēja visiem topošajiem inženierzinātņu profesionāļiem klātienē iepazīties ar institūtā veiktajiem pētījumiem un to rezultātiem, papildināt savas zināšanas, kā arī klātienē vērot pētījumu norises gaitu. Tāpat atvērto durvju dienu ietvaros visi apmeklētāji būs laipni aicināti uzdot sev interesējošos jautājumus, doties ekskursijā pa institūta laboratoriju, un, iespējams, arī paši pielikt savu roku kāda interesanta pētījuma izstrādes procesā," stāsta Juris Jansons, PMI vadošais pētnieks.
Pasākums norisināsies 27.septembrī no pulksten 13.00 - 15.00, LU Polimēru mehānikas institūta telpās Aizkraukles ielā 23. Pieteikt savu dalību iespējams, sūtot pieteikumu uz e-pastu: luinstituts@gmail.com, norādot savu vārdu un uzvārdu, mācību iestādi, klasi vai kursu. Iesūtīt savus pieteikumus iespējams līdz š.g. 26.septembra pulksten 17.00.
LU Polimēru mehānikas institūts ir bezpeļņas zinātnisku pētījumu centrs, kurā tiek veikti starptautiski atzīta līmeņa pētījumi materiālu mehānikā, kā arī tādas inovatīvas pielietojamās izstrādnes, kas sekmē konkurētspējīgu produktu ar augstu pievienoto vērtību izstrādni un ražošanu.
Atvērtās durvju dienas tiek rīkotas ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta "Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem polimēru kompozītmateriālu fiziskās-mehāniskās pētniecības jomā" (vienošanās Nr. 2010/0201/2DP/2.1.1.2.0/10/APIA/VIAA/005) finansiālo atbalstu.

Pārskata periodā no 01.04.2013 līdz 30.06.2013. veiktas šādas galvenās aktivitātes:

"Pētniecības rezultātu izplatīšana, popularizēšana un sadarbības kontaktu veicināšana":
Sagatavoti zinātniskie raksti "Structural composites ‒ from aerospace to civil engineering", "Development composites with self-healing function", "Filler effect on creep characteristics of epoxy and epoxy-based CFRP filled with multi-walled carbon nanotubes", "Self-Healing of GFR/Epoxy Composite with Binary Vascular System", "Polymer Composite Layer with Damage Indication Ability".
Zinātniskie darbinieki piedalījās konferences "International Conference on Self Healing Materials, ICSHM-2013" darbā, padziļināti izpētīti kolēģu zinātniskie sasniegumi, veikta darba rezultātu prezentēšana, kā arī notika apmaiņa ar zinātniskām idejām. Priekš konferences bija sagatavots plakāts "Self-Healing of GFR/Epoxy Composite with Binary Vascular System" un prezentācija "Polymer Composite Layer with Damage Indication Ability".
Pārskata periodā zinātniskie darbinieki devās komandējumā uz Itāliju, kuras laikā tika apmeklēts sadarbības partnera Kompozītu un biomedicīnas materiālu institūts (Neapole), piedalīšanās "9th International Conference on Composite Science and Technology" (Neapole) konferences darbā ar prezentāciju "Flexural properties of epoxy and epoxy-based CFRP filled with carbon nanotubes".
Apmeklētas izstādes: "Atpūta un sports 2013", "Baltic boat show 2013", "Motocikls 2013" un "Medības un makšķerēšana 2013", kuru laikā notika LU PMI prezentēšana. Izstāžu norises laikā izveidoti jauni kontakti ar firmu pārstāvjiem. Tika veiktas pārrunas ar aktīvās atpūtas ekipējumu ražotājiem, kā arī tehniskās problēmas, ar kurām saskaras ražotāji, kas izmanto polimēru kompozītmateriālus.
Apmeklējuma laikā it īpaši tika prezentēti LU PMI sasniegumi bojājumu indicējošo kompozītmateriālu virzienā un citi PMI zinātnes sasniegumi, lai veicinātu kopēju sadarbību un atpazīstamību, izdalot informatīvos bukletus.
Veikta zinātniskās datu bāzes pilnveidošana un informācijas ievade, kā arī informatīvo plakātu atjaunošanai un papildināšanai veikta tēmu atalese un veicamo darba plānu sastādīšana.
"Starptautiskās sadarbības projektu iesniegumu sagatavošana":
Sagatavots Latvijas-Baltkrievijas sadarbības projekta "Nanopildvielas tipa un koncentrācijas ietekmes uz polimēru nanokompozītu struktūru un īpašībām eksperimentālā izpēte" pieteikums un sadarbībā ar kolēģiem no Francijas (Ecole des Mines d'Alès - Centre des Matériaux) tika sagatavots un iesniegts projekta "Kompozītmateriāls ar bojājuma indikācijas funkciju" pieteikums Hubert Curien partnerības programmas "OSMOZE" ietvaros.
Pārskatīti un izanalizēti dokumenti. Marie Curie Action: Initial Training Networks (ITN) (Call Reference FP7-PEOPLE-2013-ITN); Marie Curie Action: International Research Staff Exchange Scheme (IRSES) Call Reference FP7-PEOPLE-2013-IRSES; Marie Curie Action: International Outgoing Fellowships For Career Development (IOF) Call Reference FP7-PEOPLE-2013-IOF. Veikta starptautiskajās tīmekļa vietnēs projekta pieteikumu meklēšana un nosacījumu analīze.
02.07.2013